AKAI 32 Inch TV 80cm HD Ready Smart LED TV Frameless Model (AKLT32S-DFL9W, Black)
Sku AKLT32S-DFL9W
Special Price
MRP
was
In stock
- login to see your saved addresses
Warranty
- 1 Year Standard Manufacturer Warranty From AKAI
Highlights
- Model: AKLT32S-DFL9W | Make: AKAI
- 80 cm (32"), HD Smart LED TV
- HD Smart LED TV, Android TV
- 20 Watts | Dolby Audio
- 2 x USB | 3 x HDM
Important Notes
Easy Payment Options
- Net banking & Credit/ Debit/ ATM card
- In Shop EMI by Bajaj Finance / HDB Finance
- UPI Payments
You may also like
TECHNICAL INFORMATION
MODEL
| Brand | Akai |
| Model Name | AKLT32S-DFL9W |
| Screen Size (cm) | 80 cm (32 Inch) |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display Type | LED |
| BackLight Module | LED |
| HDR | Yes |
| Digital TV Reception | Yes |
AUDIO
| Speaker System | Yes |
| Audio Output (rms) | 20 Watts |
| Sound Mode | 6 |
| Clear Voice III | Yes |
| Sound Type | Speaker |
| BollyWood Mode | Yes |
| TV Installation Type | Wall Mount & Table Mount |
| Dolby Atmos | Yes |
VIDEO
| Refresh Rate | 50Hz |
| Viewing Angle | 178 degrees |
| Color Enhancer | Yes |
| Picture Mode | 6 |
| Aspect Ratio | 5 |
LG SMART TV
| Smart TV | Yes |
SUPPLIED ACCESSORIES
| Magic Remote | Yes |
TERMINALS REAR
| TERMINAL REAR USB | Yes |
| USB | Yes |
| RGB In (D-sub 15pin) - PC | Yes |